Nowy wózek dla Natalki Śmieszek

Natalia Śmieszek, podopieczna Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej 'Szansa’ w Ostrowcu będzie mieć nowy wózek inwalidzki. Zakup był możliwy dzięki darczyńcom, którzy wzięli udział w 'Charytatywnym Marszobiegu dla Natalki’.

– Wspólnie z fizjoterapeutą Natalki  wybraliśmy wózek inwalidzki.W tym celu odwiedziliśmy specjalistyczny sklep w Warszawie, a Natalka wskazała wózek w kolorze białym – mówi Remigiusz Woźniak, koordynator akcji.

Wózek jest robiony na indywidualne zamówienie i dostępny będzie za sześć tygodni. Kosztował 20 tysięcy złotych. Pozostała część zebranych środków przeznaczona zostanie na rehabilitację Natalki. Całkowita kwota, którą udało się zebrać powinna być znana pod koniec tego tygodnia.

Przypomnijmy – Natalia urodziła się z wadą wrodzoną kręgosłupa. Porusza się tylko na wózku inwalidzkim, gdyż ma niedowład kończyn dolnych, skoliozę neurogenną kręgosłupa i jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych. – Teraz z pewnością jej życie i codzienne funkcjonowanie znacznie się poprawi – dodaje Remigiusz Woźniak.

/marsz/

Ważne wydarzenia