25 lat Akcji Katolickiej. W Ostrowcu wystąpi Stanisława Celińska, będzie też festyn

Fot. archiwum

Akcja Katolicka obchodzi jubileusz 25- lecia. W Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystości z tej okazji organizują Dom Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II i Fundacja Anielskie Skrzydła.

W piątek w kościele pod wezwaniem Jana Pawła II na ulicy Bałtowskiej wystąpi znana aktorka Stanisława Celińska. Koncert jest otwarty dla publiczności, początek o godzinie 18, a biletem wstępu będzie dobrowolna wpłata na rzecz ostrowieckiego hospicjum.

– Pragniemy poprzez muzykę refleksyjną i doświadczenie życiowe pani Stanisławy, zastanowić się nad celem swojego powołania i misji. Pomimo upadków czy porażek życiowych odnajdywać cel i sens życia dla drugiego człowieka – mówi ksiądz Paweł Anioł, dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu.

Główne obchody jubileuszu odbędą się sobotę, a rozpoczną mszą w kolegiacie świętego Michała o godzinie 11, której będzie przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
– Po mszy świętej będzie spotkanie w domu parafialnym, podczas którego zostaną wręczone upominki. Będą to podziękowania za te 25 lat Akcji Katolickiej, a potem o godzinie 14 przy Domu Ulgi w Cierpieniu rozpocznie się festyn. Wystąpi między innymi zespół taneczny Racławice – dodaje ksiądz Paweł Anioł.

Festyn również jest imprezą otwartą dla wszystkich. Przewidziano na nim wiele atrakcji dla dzieci, a także bigos i inne przysmaki, które przygotuje bar Anielskiego Jadło.

/sla/

Ważne wydarzenia