Młodzi lekkoatleci odwiedzili studio Radia Ostrowiec

Dziś Polski Związek Lekkiej Atletyki obchodzi 103. rocznicę powstania.

To najstarsze polskie stowarzyszenie sportowe, założone 11 października 1919 w Krakowie. Od 1922 siedziba PZLA mieści się w Warszawie. Związek zajmuje się m.in. popularyzacją i rozwojem lekkoatletyki w Polsce, prowadzi szkolenie zawodników i sędziów. Lekkoatletyka w Ostrowcu ma wielu zwolenników. Są nimi uczniowie szkół średnich i podstawowych z terenu miasta i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zawodnicy skupieni są w klubie UKS „Czwórka”Ostrowiec, a dziś byli gośćmi Radia Ostrowiec.

Tymoteusz Glibowski, który trenuje skok w dal i bieg na 60 metrów i Zuzia Machnicka, która podobnie jak Tymek startuje w tych konkurencjach w wielu zawodach, uwielbiają trenować i ćwiczyć. Na antenie naszej stacji opowiadali o fascynacji Lekkoatletyką. Zawodnicy – Tymek, Zuzia i inni, którzy dziś nas odwiedzili to wielokrotni mistrzowie szkolni, wojewódzcy oraz odnoszący sukcesy na szczeblu ogólnopolskim.
Trenują pod opieką doświadczonych trenerów: Elżbiety Ozdoby, Janusza Ozdoby, Krzysztofa Sidowskiego, Wojciecha Lisa i Joanny Jaroszek. Radio Ostrowiec młodym sportowcom życzy wielu sukcesów.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia