Październik miesiącem seniora w Ostrowcu

W październiku przypadają Światowy Dzień Seniora i Światowy Dzień Osób Starszych. W Ostrowcu Świętokrzyskim z tej okazji październik będzie miesiącem seniora.

To z inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Akademii Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego oraz klubów i organizacji skupiających seniorów. Otworzy go 10 października koncert Chóru UTW pod tytułem 'Jak pięknie żyć’. – Nasz chór wystąpi w nowych strojach galowych, bowiem otrzymaliśmy grant z gminy Ostrowiec. To było nasze odwieczne marzenie, żeby chór wyglądał elegancko i dostojnie i bardzo się cieszymy z nowych strojów – mówi Matylda Niewójt, prezes stowarzyszenie UTW.
Chór przygotował na tę okoliczność zupełnie nowy repertuar. – To będą radosne, wesołe szlagiery z naszej młodości – zapowiada.
Koncert odbędzie się 10 października w Ostrowieckim Browarze Kultury o godzinie 15.00.
A 25 października na hali KSZO, w ramach Miejskiego Dnia Seniora, jaki UTW organizuje od kilku lat wspólnie z Miejskim Centrum Kultury, zaśpiewa gwiazda – Eleni. Później odbędzie się potańcówka. Wydarzenie rozpocznie się o 16.00 i nie jest biletowane.

/mag/

Ważne wydarzenia