Z rozkładu jazdy zniknął pociąg do Warszawy. Wiemy dlaczego

Ostrowiec stracił bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą – poinformował Radio Ostrowiec jeden z naszych słuchaczy. Poprosił o zainteresowanie się tematem, bo pociągami podróżowało do stolicy wielu ostrowczan.

Pociąg, jak potwierdza nam zespół prasowy PKP Intercity, został zdjęty z rozkładu jazdy 4 października, ale nie na stałe. Kursy zostały zawieszone z powodu remontu drogi kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Inwestycję prowadzi PKP PLK. – Obecnie prace budowlane toczą się na odcinku Dwikozy – Sandomierz i w związku z tym nie kursują tamtędy pociągi. Tak będzie do 25 października – informuje Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP PLK.

Pociągi do Warszawy z Ostrowca wrócą do rozkładu jazdy od 25 października. Ale należy się spodziewać, że okresowo kursy mogą być jeszcze zawieszane. – Kolejna zmiana w organizacji ruchu pociągów zostanie wprowadzona w połowie grudnia. Wtedy prace obejmą odcinek pomiędzy Jakubowicami, a Sandomierzem – zapowiada rzecznik PKP PLK.

Przypomnę, że modernizacja drogi kolejowej nr 25 przewiduje kompleksową wymianą torów, sieci trakcyjnej, przebudowie stacji i przystanków – także w Ostrowcu – oraz modernizacji wielu obiektów kolejowych, inżynieryjnych. Potrwać ma do końca 2023 roku, ale – jak zapewnia Piotr Hamarnik, największe zmiany w organizacji ruchu pociągów planowane są do września przyszłego roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia