W środę i czwartek odbierać można zaproszenia na badania kardiologiczne i mammografię

W środę 5 października starostwo powiatowe będzie rozdawać imienne zaproszenia na bezpłatne badania kardiologiczne dla dorosłych mieszkańców w wieku 30 plus w ramach Akademii Pełnej Zdrowia. Dzień później dostępne będą zaproszenia na mammografię dla pań w wieku 40-50 lat oraz 70 plus.

Zaproszenia na bezpłatne badania kardiologiczne będzie można odebrać jutro w godzinach 16-19. -W ramach pakietu kardiologicznego będzie można skorzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych, a później poddani zostaną konsultacji kardiologicznej. Lekarz dokona analizy tych badań, wykona także badanie EKG, echo serca, zmierzy ciśnienie krwi oraz wskaże dalsze postępowanie – informuje Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji i zdrowia.
Dzień później, w czwartek 6 października zaproszenia na badania mammograficzne odebrać będą mogły panie w wieku 40-50 lat oraz 70 plus, które nie są objęte programem bezpłatnych badań finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Naczelnik Łata przypomina, że dwa razy w tygodniu w Zespole Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika doświadczone instruktorki prowadzą dla trzech różnych grup zajęcia gimnastyczne i na nie także można się jeszcze zapisywać.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia