Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli 20. rok działalności

Po raz dwudziesty, w poniedziałek 3 października słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu rozpoczęli rok akademicki. Na zajęcia można się jeszcze zapisywać.

Jak mówi Matylda Niewójt, prezes UTW, co roku organizatorzy starają się przygotować dla słuchaczy nowe aktywności.
– W tym roku, po dwuletniej przerwie wznowiliśmy sekcję tematyczną „Z przyrodą na Ty”, na prośbę słuchaczy. Poza tym zostają te aktywności, które były w ubiegłym roku i jest ich 28. Suchacze mogą wybierać z bloku edukacyjnego, artystycznego i prozdrowotnego.

Limitu nie ma, ale jak mówi Matylda Niewójt, mało kto byłby w stanie skorzystać ze wszystkich propozycji. W roku akademickim 2022/2023, poza zajęciami warsztatowymi, będą się odbywały dwa wykłady w miesiącu. Zaplanowano też pięć seminariów naukowych z zakresu kulturoznawstwa, literatury, historii, teologii oraz psychologii. Na nowy rok zapisanych jest obecnie około 100 słuchaczy, ale zapisy jeszcze trwają.
– Zapisywać można się jeszcze do 8 października we wtorek, środę i piątek od 10 do 12 w bloku B Akademii Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego, czyli dawnej Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości- mówi Matylda Niewójt.

Podczas poniedziałkowej inauguracji roku, odbyła się immatrykulacja 20 nowych słuchaczy. Doktor Agata Chabior z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wygłosiła wykład o roli aktywności edukacyjnej osób starszych.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia