Katolickie Liceum Ogólnokształcące po 18 latach ma swój sztandar

Fot. Anna Śledzińska

Poświęcenie sztandaru i ślubowanie klas pierwszych w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym imienia księdza infułata Marcina Popiela w Ostrowcu, odbyło się dziś w bardzo uroczystej oprawie. Szkoła sztandar otrzymała po 18 latach działalności.

W placówce uczy się 130 uczniów. Jak mówi jej dyrektor, ksiądz Robert Utnik, nie jest ona duża, ale stara się nieść wartości istotne dla wielu młodych ludzi oraz ich rodziców.
– Szkoła działa pod patronatem księdza Marcina Popiela, pochodzącego z Szewny i dlatego my w sposób szczególny kultywujemy jego dzieło i te wartości, które nam pozostawił.

Poświęcenia sztandaru z wizerunkiem patrona, dokonał biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz podczas mszy w kościele pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Denkowie. Ufundowali go samorząd miejski i powiatowy, sponsorzy- przedsiębiorcy związani z placówką, a także sama społeczność szkoły.
– Wdzięczni jesteśmy naszym darczyńcom, którzy pomogli nam ten sztandar zakupić i po prostu go ufundowali- dodaje ksiądz Robert Utnik.

Wcześniej odbyła się część artystyczna, po której uczniowie dwóch klas pierwszych złożyli ślubowanie w obecności swoich rodziców, nauczycieli i starszych kolegów. Była wśród nich Weronika Kozieł, dla której wybór szkoły średniej był bardzo prosty.
– Przyszłam do tej szkoły, bo jestem powiązana z kościołem, śpiewam w chórze w mojej parafii i bardzo mi się spodobała. Ludzie, atmosfera i nauczyciele są bardzo mili. Taka szkoła jest potrzeba tym, którzy chcą łączyć wiarę i naukę – uważa Weronika.
Szkolne święto zwieńczył piknik dla społeczności szkolnej i jej gości, który ze względu na pogodę odbył się w budynku liceum katolickiego przy ulicy Niewiadomej.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia