Uczniowie szkół podstawowych odebrali stypendia dla najzdolniejszych

Maria Olech i Jan Kaleta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr.1, Iga Gancarz i Beata Woźniak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego oraz Julia Szymańska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 3 to uczniowie, którzy odebrali wczoraj stypendia prezydenta Ostrowca – Jarosława Górczyńskiego – dla najzdolniejszych uczniów ostrowieckich szkół podstawowych, publicznych i niepublicznych.

Stypendia wynoszą 10 tysięcy złotych. Dostało je pięcioro uczniów wybranych spośród 33 osób zgłoszonych przez wychowawców szkół.

– To stypendium znaczy dla mnie dużo. Będę mogła zacząć dzięki temu naukę gry na pianinie. Wiadomo, że jest to tylko taki dodatek, ale bardzo miły – mówiła Julia Szymańska, jedna ze stypendystek, laureatka wojewódzkiego konkursu z matematyki, finalistka wojewódzkiego konkursu z chemii i języka polskiego.

Pozostali uczniowie też zostali docenieni. Z wczorajszej uroczystości, która odbyła się w Ostrowieckim Browarze Kultury wyjechali elektrycznymi hulajnogami. Przypomnę, że stypendia prezydenta Ostrowca przyznano już po raz drugi.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia