Szkoła Mistrzostwa Sportowego obchodzi 10- lecie. Zbiera pieniądze na sztandar

Fot. archiwum szkoły

Obchodzący w tym roku 10- lecie Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu, chce mieć własny sztandar. Szuka sponsorów, którzy pomogą zrealizować ten pomysł.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego, której uczniowie kształcą się, trenując jednocześnie między innymi pływanie, waterpolo, lekką atletykę i piłkę nożną, zastąpiła działające tam wcześniej liceum ogólnokształcące. Nie zmienił się jednak do tej pory jej sztandar.
– Do tej pory na wszelkich uroczystościach wykorzystujemy sztandar Liceum Ogólnokształcącego numer IV imienia Cypriana Kamila Norwida. Pomyśleliśmy, że w związku z 10- leciem można się pokusić o sztandar nszej szkoły- mówi Anna Trojanowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.- Ponieważ są to wydatki przekraczające nasze wydatki, postanowiliśmy wystosować apel do naszych przyjaciół, aby nas wsparli.

Nowy sztandar, szkoła chciałaby zaprezentować podczas obchodów 10- lecia, zaplanowanych na 25 listopada. Czasu jest więc niewiele, a do uzbierania przynajmniej kilka tysięcy złotych, które stanowiłyby wkład własny
– Wszyscy, którzy wpłacą jakąkolwiek kwotę będą wpisani do księgi honorowej, natomiast osoby, które wpłacą co najmniej 500 złotych zostaną wyróżnione okolicznościowym gwoździem, który zostanie wbity w drzewiec sztandaru- dodaje Anna Trojanowska.

Dyrektor dodaje, że liczy przede wszystkim na przychylność absolwentów oraz wszystkich przyjaciół, do tej pory wspierających szkołę.

Darowizny można wpłacać na konto bankowe:
Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Żeromskiego 5
Numer konta: 77850700042001000448600001
Z dopiskiem: „Sztandar”

/sla/

Ważne wydarzenia