Strażacy oddadzą hołd zmarłemu koledze. We wtorek zawyją syreny

Fot. archiwum PSP Ostrowiec

We wtorek, 27 września o godzinie 18 w całej Polsce, także w powiecie ostrowieckim, zawyją strażackie syreny. W ten sposób strażacy oddadzą hołd tragicznie zmarłemu koledze.
Do tragedii doszło na autostradzie A4 w nocy z poniedziałku na wtorek. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Balicach pojechali ratować ofiary wypadku drogowego.
Do potrącenia doszło w momencie, gdy jeden pojazd już zatrzymał się przed oznakowanym wypadkiem, a drugi – bus najechał na tył tego prawidłowo zatrzymanego pojazdu. Tuż potem kierowca busa zjechał na pas awaryjny potrącił tam strażaków udzielających pomocy poszkodowanym w poprzednim zdarzeniu.

– Niestety w wyniku tego zdarzenia jeden z druhów zginął, a dwoje zostało rannych- mówi Barbara Majdak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu- Aby oddać hołd zmarłemu strażakowi we wszystkich jednostkach Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, o godzinie 18 odbędzie się uroczysta zbiórka, podczas której zostaną włączone sygnały świetlne i dźwiękowe we wszystkich pojazdach strażackich.

Zmarły to 38- letni strażak- ochotnik- osierocił czwórkę dzieci. Druhna poszkodowana w wypadku, również 38- letnia, to jego żona. Ranny został również 30- letni strażak, który odniósł najmniejsze obrażenia i już opuścił szpital.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia