To już pewne.Natalia Śmieszek będzie miała nowy wózek inwalidzki

Stowarzyszenie na Rzecz Terapii Zajęciowej 'Szansa’, Fundacja Edu – Bałt i grupa przyjaciół z 'Chodzę, bo lubię’ zorganizowali Charytatywny Marszobieg dla Natalki.

Celem imprezy, która odbyła się wczoraj w ośrodku wypoczynkowym Gutwin, była zbiórka pieniędzy na zakup ultralekkiego, aktywnego wózka inwalidzkiego dla Natalii Śmieszek. I już wiadomo, że ten cel uda się zrealizować.

– Zainteresowanie wydarzeniem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Podczas marszobiegu udało się zebrać prawie 11 tys. złotych. Do tego dojdzie kwota z licytacji charytatywnych, zatem mogę oficjalnie powiedzieć, że Natalia będzie miała nowoczesny wózek inwalidzki, który pomoże jej lepiej i sprawniej funkcjonować w codziennym życiu – mówi Remigiusz Woźniak, współorganizator wydarzenia.

Przypomnijmy, że Natalia Śmieszek urodziła się z wadą wrodzoną kręgosłupa. Porusza się tylko na wózku inwalidzkim, gdyż ma niedowład kończyn dolnych, skoliozę neurogenną kręgosłupa i jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych
Radio Ostrowiec sprawowało patronat medialny nad tym wydarzeniem.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia