Popularny THM obchodzi 100- lecie. Zyskał patronów- Hutników Ostrowieckich

Nawet 300 gości spodziewają się organizatorzy obchodów 100- lecia Zespołu Szkół numer 3, czyli Technikum Hutniczo- Mechanicznego w Ostrowcu.

W tym gronie znajdą się, jak informuje dyrektor Tomasz Łodej, przedstawiciele wielu prestiżowych zawodów, nie tylko hutniczych. Będą wojskowi, naukowcy, przedstawiciele biznesu i administracji państwowej. Szkoła już na nich czeka.
– Działaliśmy przez cały rok i myślę, że udało nam się przygotować szkołę- mówi Tomasz Łodej, dyrektor Zespołu Szkół numer 3.- Przy tej ilości ludzi, która ma nas odwiedzić to ogromne przedsięwzięcie, ale cieszymy się, że taka rzesza absolwentów technikum nadal miło wspomina tę szkołę i chce się tu spotkać.

Sama uroczystość w auli szkoły, w sobotę 24 września, rozpocznie się o godzinie 10.30. Wcześniej, o godzinie 9 zaplanowano mszę w kościele Najświętszego Serca Jezusowego na ulicy Sandomierskiej. Po oficjalnej części absolwenci zostaną zaproszeni do swoich dawnych klas, w których obecni uczniowie i nauczyciele prezentować będą to, czym obecnie się zajmują.
– Kierunków takich typowo hutniczych, jak kiedyś były, nie ma już w ogóle. Z duchem zapotrzebowania na rynku pracy trochę nam się koncepcje zmieniły, mamy teraz zupełnie inne kierunki i będziemy je chcieli pokazać naszym absolwentom- dodaje Tomasz Łodej.
Warto dodać, że w tym roku, specjalnie z okazji jubileuszu, szkoła otrzymała nową nazwę, a technikum nosi imię Hutników Ostrowieckich. Obchody 100- lecia będą więc okazją do zaprezentowania chociażby tablicy, która upamiętni to wydarzenie.

/sla/

Ważne wydarzenia