Ruszyła nowa tura szczepień przeciwko koronawirusowi

Od północy są już wystawione elektroniczne skierowania na drugą dawkę przypominającą przeciwko koronawirusowi. Skierowania obejmują wszystkich powyżej 12-go roku życia, którzy poprzednią dawkę przyjęli co najmniej trzy miesiące temu.

– Priorytetem do szczepienia w dalszym ciągu są osoby powyżej 60 roku życia i osoby z zaburzeniami odporności – mówi Teresa Kutwin, koordynatorka szczepień ze szpitala w Ostrowcu.
Do punktów szczepień trafiają już także nowe preparaty, które chronią dodatkowo także przed wariantem Omikron. Wczoraj dotarły także do ostrowieckiej lecznicy. – Na dawkę przypominającą powinna być wybrana szczepionka o zaktualizowanym składzie dla wariantu Omikron. Jeśli jest problem z dostępnością do takich szczepionek, to podany może zostać podstawowy preparat firmy Pfizer lub Moderna. W naszym punkcie mamy wszystkie warianty szczepionek – zaznacza Teresa Kutwin.
Przyszpitalny punkt szczepień na tygodniu jest czynny w godzinach 7-15, a w soboty 8-13. W najbliższą sobotę zaszczepić się przeciwko koronawirusowi – także nowymi preparatami – będzie można także podczas pikniku zdrowotnego organizowanego na boisku przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w godzinach 15-19.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia