Ostrowieccy radni 'za” a nawet 'przeciw” lokalizacji kasyna w Pałacu Tarnowskich

Obraz z Pixabay

Pod obrady radnych wróciła wczoraj sprawa uruchomienia kasyna w Pałacu Tarnowskich. Radni głosowali wczoraj w sprawie dwóch wniosków o wyrażenie opinii dotyczącej lokalizacji kasyna. Oba złożyły firmy w imieniu właścicielki obiektu. Opinia radnych dwukrotnie była negatywna.

Radni podczas obu głosowań prezentowali takie samo zdanie. 14 radnych głosowało 'przeciwko”, 5 wstrzymywało się od głosu, a 1 głosował 'za”.

Wynik głosowania radnych jest zaskakujący, ponieważ w lipcu tego roku ta sama rada dała zielone światło na uruchomienie kasyna innym trzem podmiotom, które chcą otworzyć kasyno w Pałacu Tarnowskich. Wnioski składały wtedy firmy w imieniu najemczyni obiektu, która jest w sporze prawnym z właścicielką. I to pomimo odczytanego przez jej pełnomocnika oświadczenia, w którym apelowała, by nie głosować nad tym projektem.

– Wydawać by się mogło, że powinnam głosować za tą firmą, która miała bezpośredni kontakt z właścicielką, bo firmy, które na poprzedniej sesji wystąpiły o opinię do rady miasta, były związane z dzierżawcą pałacu. Tam jest pewien konflikt między dzierżawcą, a właścicielem, taka zagmatwana historia. Właściwie po tej pierwszej sesji żałowałam, że nie była przeciwna – mówi dziś Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta z klubu Jarosława Górczyńskiego, która wczoraj wstrzymała się od głosu, a w lipcu głosowała 'za’, podnosząc, że radni jedynie wydają opinię dotyczącą lokalizacji, a wiążącą decyzję podejmuje Ministerstwo Finansów. – Trochę wkradł się chaos w ten temat, straciłam zaufanie do tych podmiotów – dodaje po wczorajszym głosowaniu.

– Generalnie chyba sami radni nie za dobrze wiedzą, jak wygląda sytuacja związana z lokalizacją kasyna w Ostrowcu. W momencie, kiedy pojawiają się propozycje zlokalizowania w jednym obiekcie pięciu podmiotów zainteresowanych prowadzeniem takiej działalności, to budzi to zrozumiałe zaniepokojenie – ocenia Dariusz Kaszuba, przewodniczący klubu radnych PiS.
Wczoraj głosował przeciw, a w lipcu 'wstrzymał się’ od głosu. Także on zaznacza, że to ministerstwo finansów wydaje decyzje o lokalizacji kasyna.

Dodam, że 'za’ udzieleniem przez radę pozytywnej opinii na uruchomienie kasyna w Pałacu Tarnowskich głosował jedynie Włodzimierz Sajda, i jak przyznaje w rozmowie w Radiem Ostrowiec, pomylił się, bo chciał głosować przeciwko.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia