Ostrowiecki Dzień Sportu zakończy tegoroczne Wakacje Offline

Fot. archiwum

Na Ostrowiecki Dzień Sportu zapraszają w sobotę, 17 września organizacje pozarządowe z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wydarzenie organizowane jest na zakończenie projektu Wakacje Offline 2022, którego liderem jest Stowarzyszenie Szachowe Hetman. Wakacje Offline polegały na organizacji wielu zajęć z różnych dziedzin, dla dzieci i młodzieży. Założenie było takie by odciągnąć młode pokolenia od komputerów. To samo przyświeca organizacji Ostrowieckiego Dnia Sportu, który odbędzie się w Parku Miejskim.

– Dzień sportu jest organizowany poza projektem, z inicjatywy osób działających w tych organizacjach. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne. Dla uczestników przygotowaliśmy symboliczne medale. Będą oczywiście dmuchańce, które nigdy się nie nudzą- informuje Anna Choina ze stowarzyszenia Hetman.

Od godziny 15 do 19 realizowane będą konkursy, zawody i animacje. Dla uczestników przygotowane są medale i kiełbaski z grilla. Wiele dziać się będzie w samym amfiteatrze w Parku Miejskim.
– W muszli organizacje będą prezentowały swoje umiejętności, a ciekawym akcentem będzie występ studia wokalnego Jagody Dadii- dodaje Anna Choina.

Dzieci ucieszą na pewno dmuchańce, które dostępne będą bez limitów.
Podobne wydarzenie ostrowieckie organizacje zorganizowały przed rokiem na terenie ośrodka Gutwin. Wtedy udział w nim wzięły setki mieszkańców.

Pozostałe organizacje, które są partnerami projektu to Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec, Stowarzyszenie Ostrower, Fundacja Aktywnych Mam, Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, Akademia Volley Stars Ostrowiec, Świętokrzyski Związek Harcerstwa Polskiego, Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskie OSTO, Gabinet Terapii Puzzel Iwona Strzałkowska-Nowak, Fundacja Questingu – wyprawa po skarb, Fundacja z Serca Marty Kłonicy oraz Jagoda Dadia Studio Piosenki Metro.

/SLA/

Podziel się

Ważne wydarzenia