Fundacja Ronalda McDonalda będzie badać dzieci w Ostrowcu. Zapisy we wtorek

Dziś (13 września) od godziny 15 mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą zapisać swoje dzieci na bezpłatne badania profilaktyczne, realizowane przez Fundację Ronalda McDonalda w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”.

Po raz kolejny akcja jest organizowana we współpracy z gminą Ostrowiec, która wspiera ją finansowo.
– To piąta edycja, ponieważ w czasie pandemii badań nie było. W tym roku planujemy do przebadania 140 dzieci, ewentualnie 10- 15 osób rezerwowych. Będzie to zależało od mocy przerobowych lekarzy specjalistów- mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

Badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat są bezbolesne. Lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Po ich zakończeniu rodzice otrzymują wynik oraz – w razie konieczności – porady lekarskie.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie.
– Rodzice mogą zapisywać swoje pociechy od dziś od godziny 15 do 19 i o ile nie będzie jeszcze pełnego zakresu osób zgłoszonych do badania, to w środę, 14 września od 15 do 17- mówi Irena Renduda- Dudek, przewodnicząca Rady Miasta w Ostrowcu.
Dodaje, że wolontariuszami, którzy po raz kolejny pomagać będą w przeprowadzeniu akcji, będą ostrowieccy i powiatowi radni.- Lekarz robi badania, a ktoś musi obsłużyć komputer i to właśnie robią nasi wolontariusze. Uważamy, że to jest cenna sprawa, więc jak tu nie pomagać przy takiej akcji- mówi przewodnicząca.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który zaparkuje na ostrowieckim Rynku w piątek i sobotę, 16 i 17 września.
Zapisy prowadzone będą pod numerami telefonu 603 843 283, 531 473 039.

/SLA/

Ważne wydarzenia