Kiedy pojedziemy ulicą 11 Listopada i Samsonowicza? Są zmiany w harmonogramie prac

Trwająca od września ubiegłego roku przebudowa ulic 11 Listopada i Samsonowicza nieznacznie się opóźni. Wykonawca złożył dziś w starostwie powiatowym wniosek o wydłużenie terminu zakończenie robót z 15 października na 8 listopada.

– Nie wpłynie to na realizację samych robót, a chodzi o zyskanie czasu na dopełnienie formalności związanych z odbiorem technicznym – uspokaja Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu. – Myślę, że taki realny termin zniesienia zakazu ruchu, który na remontowanych odcinkach tych dwóch ulic obowiązuje, to jest druga połowa listopada – dodaje.

Zasadnicze elementy drogi, jak podkreśla naczelnik Mroczek, są już wykonane, a obecnie trwają prace wykończeniowe. – Wykonawca w tym tygodniu rozpocznie układanie ostatnich warstw ścieralnych nawierzchni jezdni i ścieżek rowerowych. Do wykonania zostały również elementy związane z wybrukowaniem chodników i oczywiście oznakowanie poziome i pionowe – wymienia naczelnik Mroczek.

Realizowana w partnerstwie z Gminą Ostrowiec inwestycja, czyli przebudowa ulicy 11 Listopada i Samsonowicza ze skrzyżowaniem obu dróg kosztuje ponad 18 milionów złotych i jest dofinansowana ze środków Unii Europejskie.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia