Akademia Współczesnego Juniora w Ostrowcu. Zapisy na bezpłatne zajęcia od poniedziałku

Fot. pixabay

Polski Czerwony Krzyż w Ostrowcu, rozpoczyna Akademię Współczesnego Juniora- czyli zabawę i naukę dla młodych mieszkańców miasta.
– Akademia Współczesnego Juniora to zajęcia, które odbywać się będą w formie zajęć pozalekcyjnych, w roku szkolnym 2022/2023, we wszystkich szkołach podstawowych. Zapraszamy na nie dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które chcą rozwijać swoje zainteresowania- mówi Beata Barska-Jagiełło, z Polskiego Czerwonego Krzyża.
Warsztaty podzielone zostały na cztery części tematyczne.
Młody odkrywca skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 11 lat.
– Będziemy poznawać świat na wiele sposobów, eksperymentować, wyciągać wnioski, czyli bawić się w małych biologów, fizyków i chemików- dodaje Beata Barska- Jagiełło.- Drugi warsztat o nazwie „Kreatywny Majsterkowicz” adresowany jest do dzieciaków w wieku od 9 do 12 lat.
Dzieci będą uczyły się podstaw szycia na maszynie, tworzenia przedmiotów z wykorzystaniem długopisów 3D lub biżuterii.
Warsztat Młody Odkrywca, Mały programista jest skierowany do dwóch grup wiekowych, od 7 do 9 lat lat oraz od 10 do 14 lat. W programie między innymi programowanie, kodowanie, budowanie robotów.
– Najmłodsze dzieci w wieku od 6 do 9 lat zapraszamy na zajęcia „Mój przyjaciel photon”. Dzieci nauczą się programować te roboty w taki sposób, aby wykonywały określone czynności, czyli pokonywały przeszkody, reagowały na dźwięk czy zmianę oświetlenia.
Zajęcia są całkowicie bezpłatne, a realizowane w ramach programu „Ostrowiec Świętokrzyski- miasta odNowa”,

Zapisy na nie rozpoczną się w poniedziałek 12 września i trwać będą do piątku 16 września, w godzinach od 8 do 15 pod numerem 505 011 072.
Ilość miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń.

/SLA/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia