W tym miesiącu poznamy stypendystów prezydenta. Każdy otrzyma 10 tysięcy złotych

Do końca września, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, wypłacone mają zostać stypendia naukowe w wysokości 10 tysięcy złotych dla najlepszych w ubiegłym roku szkolnym uczniów szkół podstawowych z terenu miasta. Wczoraj  obradowała piętnastoosobowa komisja i dokonała wstępnego wyboru szczęśliwców.

– Kandydatów do tego stypendium było trzydziestu trzech. Jako członkowie komisji przyznawaliśmy kandydatom punkty i zostały one policzone, a informację i rekomendację przedstawimy teraz prezydentowi miasta – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji urzędu miasta.

Bardzo wysokie stypendia za osiągnięcia na polu naukowym, artystycznym i sportowym dla uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych przyznawane są w tym roku po raz drugi. W ubiegłym roku otrzymało je dziesięć osób. – Przypomnę, że wartość stypendium to jest 10 tysięcy złotych netto, a zobowiązania podatkowe reguluje za ucznia gmina – dodaje naczelnik Malinowski.

Po zatwierdzeniu kandydatów przez prezydenta Ostrowca, stypendyści będą mogli się spodziewać telefonów z zaproszeniem na uroczystość wręczenia nagrody.

/mag/

Ważne wydarzenia