Dzięki słuchaczom Radia Ostrowiec powstaje Sala Doświadczania Świata, która pomoże dzieciom

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym powstaje już Sala Doświadczania Świata. Inwestycja, która wspomoże terapię podopiecznych, dzieci z różnymi niepełnosprawnościami jest finansowana ze środków zebranych podczas ostatniej świątecznej akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’.

Nasi wspaniali słuchacze, biorąc udział w licytacjach na antenie rozgłośni w grudniu 2021 roku i wrzucając do puszek pieniądze za kalendarze – cegiełki Radia Ostrowiec przekazali na ten cel 40 tysięcy 182 złote i cała ta kwota trafiła do ośrodka. -Jesteśmy niesamowicie wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy się przyczynili do tego, że ta sala powstaje, i że będziemy mogli prowadzić terapię dla naszych dzieci. My prowadzimy również program 'Za życiem, więc skorzystają z tego najmłodsze dzieci, które są objęte tym programem. Popołudniami prowadzimy również zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dla wszystkich potrzebujących dzieci z terenu powiatu ostrowieckiego. Ta sala będzie wykorzystywana od rana do późnych godzin – mówi dyrektor Katarzyna Krzyżanowska.

Zajęcia terapeutyczne w sali doświadczania świata mają ruszyć po 15 października, po tym jak nauczyciele zakończą szkolenia.
Sama sala została już wyremontowana, a za jej wyposażenie i przygotowanie odpowiada Polskie Centrum Snoezelen. -To będzie sala certyfikowana, specjalnie przygotowana i z takimi urządzeniami jak łóżko wodne, kolumna wodna z panelem sterującym, lustra akrylowe, domek lustrzany, projektory przestrzenne, kurtyna światłowodów i wiele innych akcesoriów – opowiada dyrektor Krzyżanowska.

Nowa sala terapeutyczna pozwoli poszerzyć ofertę terapii w placówce. Prowadzone w niej będą zajęcia integracji sensorycznej czy terapii autyzmu. W ośrodku uczy się około 100 podopiecznych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia