Wakacyjny konkurs Radia Ostrowiec rozstrzygnięty. Nagrodzeni miłośnicy mitologii

Wakacyjny konkurs Radia Ostrowiec „Tajemnice labiryntu. Literacka podróż do krainy mitów, baśni i legend” rozstrzygnięty. Podczas finałowej rozgrywki na antenie na żywo w piątek, 2 września swoje dwie konkurentki – panią Katarzynę i panią Iwonę pokonał pan Mariusz Gwałt.

Przygoda z literaturą dotyczyła mitologii greckiej, słowiańskiej i germańsko- celtyckiej.

– W ubiegłym roku mówiliśmy o noblistach, w tym roku były mity. Mnie interesuje literatura i bardzo się cieszę, że są ludzie, którzy chcą czytać- mówi Grzegorz Marzec, ekspert w naszym konkursie.- Wydaje mi się, że te konkursy mają też taki charakter, żeby zachęcić do czytania, szukania nowych informacji.

Podczas finału uczestnicy mieli za zadanie – wskazując poszczególne pola na planszy – odkryć jak biegnie przez nią labirynt. Nie brakowało pułapek, ale i bonusów, a pytania dotyczyły antycznych bogów i herosów.

– Nie mogę powiedzieć, żebym się bardzo interesował mitologią. Trochę teraz z synem przeglądamy więcej książek, bo chodzi do szkoły. Przed finałem trochę się przygotowywałem, trochę więcej poczytałem- mówi Mariusz Gwałt.

Nagrodą główną dla naszego zwycięzcy, ufundowaną przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego jest weekendowy pobyt ze śniadaniami dla dwóch osób w Hotelu Grand wraz z wejściówkami do jaskini Raj, Muzeum Narodowego i Basenów Tropikalnych w hotelu Bińkowski.

Pozostali uczestnicy finału otrzymali w nagrodę książki, które ufundował Partner Konkursu „Księgarnie Świat Książki” oraz vouchery do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

/pcr/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia