Prezydent Ostrowca na uroczystościach w Gdańsku w 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

Jarosław Górczyński/ Facebook

31 sierpnia minęły dokładnie 42 lata od podpisania Porozumień Sierpniowych, które zapoczątkowały przemiany ustrojowe w Polsce i Europie. Rocznicę uczczono między innymi podczas uroczystości zorganizowanych przez władze Gdańska i Europejskie Centrum Solidarności.

Wzięli w nich udział samorządowcy z województwa świętokrzyskiego, w tym prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.
Jak mówi, możliwość znalezienia się w takim dniu na terenie Stoczni Gdańskiej, dla każdego była wyjątkowym wydarzeniem i zaszczytem. Samorządowcy spotkali się tam jednak także po to, by dyskutować o problemach, z jakimi borykają się ich miasta i gminy.

– Niestety te 42 lata nie do końca zostały dobrze spożytkowane i dzisiaj jesteśmy w takim momencie, że wielu wójtów, burmistrzów i prezydentów stoi przed problemami dnia codziennego, jak zapewnić dobre funkcjonowanie naszych lokalnych ojczyzn, przy galopujących cenach- mówi Jarosław Górczyński.
Według niego, solidarność samorządowców i wspólne wskazywanie problemów jest dużo ważniejsze teraz w czasie galopujących cen i niepewnej przyszłości.

– My patrzymy, czy dobra sytuacja finansowa Ostrowca zabezpieczy nas na tyle, abyśmy nie byli zmuszeni wyłączać oświetlenia na ulicach czy zmniejszać ogrzewania w placówkach. A mamy sygnały, że w wielu miejscowościach tam może być- dodaje prezydent Ostrowca.

W spotkaniu w Gdańsku uczestniczyli m.in. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu czy Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, założyciele Ruchu Samorządowego 'Tak! dla Polski’, którego członkiem jest również prezydent Ostrowca. Byli także prezydent Kielc i burmistrz Sandomierza.

/SLA/

Podziel się

Ważne wydarzenia