W piątek dwie wystawy otworzy galeria BWA

Dwie nowe wystawy przygotowuje dla odwiedzających Biuro Wystaw Artystycznych. Wernisaż obu zaplanowano na piątek 2 września o 18.00.

– W górnych wnętrzach Biura Wystaw Artystycznych zaprezentujemy wystawę fotograficzną „Jaka piękna katastrofa. Zapiski z czasów pandemii” pochodzącego z Ostrowca Świętokrzyskiego Adriana Wykroty – mówi Justyna Łada, dyrektor galerii BWA.
Na wystawę zajmującego się fotografią dokumentalną twórcy składają się nie tylko zdjęcia, ale też filmy, instalacje i dźwięki. -Podczas pandemii były z jednej stronie trochę ograniczone możliwości zapisu dokumentalnego tego wszystkiego, co się działo, ale z drugiej strony ten czas takiego spowolnienia dał mi możliwość innej formy rejestracji tych trudnych chwil – mówi Adrian Wykrota.

Z artystą będzie można porozmawiać tuż po wernisażu. Spotkanie autorskie zostanie zorganizowane w sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Dolną salę BWA zajmie inna ekspozycja 'Liberatorium’ czyli laboratorium książek Radosława Nowakowskiego, kielczanina, pisarza, podróżnika, tłumacza, perkusisty, który zajmuje się książką artystyczną.
Obie wystawy będzie można oglądać w galerii BWA do 2 października.

/mag/

Ważne wydarzenia