Ważna inwestycja drogowa bez poślizgu. Ulica Kwiatkowskiego ma być oddana w terminie

ostrowiecremon

– To nie jest łatwa inwestycja, ale prace idą zgodnie z harmonogramem – zapewniał dziś podczas konferencji prasowej zwołanej w sprawie trwającej przebudowy ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego Radosław Marzec, prezes Przedsiębiorstwo Budowlane Drogbud z Sudołu, które jest wykonawca robót.

– To są tereny poprzemysłowe i natrafiamy na różne kolizje, uzbrojenia, które nie zawsze są ujęte w inwentaryzacji i nie wiemy czy są czynne, czy już nie. To oczywiście wpływa na tempo robót, ale sądzę, że zakończymy je w terminie, jeszcze przed zakończeniem tego roku – podkreślał prezes firmy Drogbud. Zgodnie z harmonogramem roboty muszą być zakończone najpóźniej do 23 stycznia.

– Chciałbym poprosić o cierpliwość i wyrozumiałość, bo wiadomo, że jak budujemy, to są utrudnienia i kroki, i w dni robocze na ulicach Traugutta, Świętokrzyskiej te korki występują – mówił z kolei prezydent Jarosław Górczyński. Podkreślał, że inwestycja, której wartość przekracza 4 miliony 600 tysięcy złotych jest ważna dla zlokalizowanych przy tej ulicy licznych zakładów produkcyjnych. – To duża inwestycja, która uatrakcyjni też te tereny przemysłowe, ale podniesie też wartość zlokalizowanych tam przedsiębiorstw i ułatwi prowadzenie działalności – zaznaczał na konferencji.

Remontowany ponad kilometrowy odcinek ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego będzie miał 7 metrów szerokości. Remontowany jest także łącznik z ulicą Świętokrzyską przy hali sportowo-widowiskowej. Oprócz przebudowy uzbrojenia, odwodnienia terenu i położenia nowej podbudowy i nawierzchni – powstanie także nowe oświetlenie i ścieżka rowerowa.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia