Wiemy, które place zabaw będą przyjazne dzieciom z niepełnosprawościami

Obraz z Pixabay

W drugim lub trzecim kwartale przyszłego roku na siedmiu placach zabaw w różnych częściach Ostrowca Świętokrzyskiego pojawią się nowe urządzenia zabawowe, z których korzystać będą mogły osoby z niepełnosprawnością ruchową, w tym poruszające się na wózku inwalidzkim.

Miasto przeznaczyło na zakup urządzeń 450 tysięcy złotych i kupi łącznie 23 takie urządzenia zabawowe, a place zabaw zostały wskazane podczas konsultacji społecznych z udziałem przedstawicieli środowiska osób niepełnosprawnych. – Wytypowane podczas tych konsultacji zostały place zabaw w Parku Miejskim, Parku Fabrycznym, na terenie ośrodka wypoczynkowego 'Gutwin”, plac zabaw na Rynku w Denkowie, na osiedlu Ogrody oraz na placu przy ulicy Wyspiańskiego i ulicy Chopina – wymienia Artur Majcher, naczelnik wydziału inwestycji urzędu miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na tych placach zainstalowane mają zostać urządzenia typu huśtawka łukowa, huśtawka integracyjna, karuzela integracyjna, urządzenia siłowni plenerowych.

Samorząd szuka już wykonawcy dokumentacji projektowej i planuje realizację zadania w dwóch częściach. W pierwszej kolejności rozbudowane zostaną place zabaw w Parku Miejskim, Parku Fabrycznym, Osiedlu Ogrody i placu przy ulicy Chopina. – Chcemy to zadanie wykonać jak najszybciej, w terminie około stu dni od podpisania umowy na tę pierwszą część. Druga będzie realizowana w dalszym etapie, żeby rozliczyć finansowo inwestycje w roku 2023 – zapowiada naczelnik Majcher.

Inwestycja wpisuje się w projekt 'Ostrowiec Świętokrzyski- miasta OdNowa” i jest dofinansowana z tzw. funduszy norweskich.
Z wyliczeń urzędników wynika, że tylko na terenie Ludwikowa, Częstocic i osiedla Hutniczego mieszka około 280 osób zainteresowanych poprawą dostępności placów zabaw dla osób niepełnosprawnych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia