Marszobieg dla Natalki

Stowarzyszenie na Rzecz Terapii Zajęciowej 'Szansa’, Fundacja Edu – Bałt i grupa przyjaciół z 'Chodzę, bo lubię’ organizuje Charytatywny Marszobieg dla Natalki’, który ma na celu zebrać środki finansowe na zakup ultralekkiego, aktywnego wózka inwalidzkiego dla Natalii Śmieszek

– Chcemy pomóc Natalce poruszać się na miarę swoich możliwości i ulżyć jej mamie by ułatwić codzienne funkcjonowanie – mówi Remigiusz Woźniak, współorganizator wydarzenia.

Natalia urodziła się z wadą wrodzoną kręgosłupa. Porusza się tylko na wózku inwalidzkim, gdyż ma niedowład kończyn dolnych, skoliozę neurogenną kręgosłupa i jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych.

– Natalia jest bardzo radosną i wrażliwą dziewczyną, w tej chwili uczęszcza do Warsztatu Terapii Zajęciowej – podkreśla Remigiusz Woźniak.
Marszobieg dla Natalki odbędzie się 25 września na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, ale już teraz trwają licytacje przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Natalce. Nasi słuchacze też pomagają. Pan Stanisław oddał na licytację wygraną przez siebie na antenie Radia Ostrowiec nagrodę – voucher do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Oczywiście, nagroda pana Stanisława zostanie wystawiona na licytację. Wszystkie przedmioty można znaleźć na Bazarku Charytatywnym na facebooku pod specjalnym linkiem Bazarek – Charytatywny Marszobieg dla Natalki. Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia