Koła Gospodyń Wiejskich walczą o tytuł najlepszych. Zmagania wojewódzkie w Ostrowcu

Drugi rok z rzędu wojewódzkie eliminacje Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich 'Polska od kuchni’ organizowane są w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym roku do konkursu zgłosiło się 27 kół z całego regionu.

Rywalizacje w części kulinarnej i artystycznej odbędą się nie na terenie dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury, a w Parku Miejskim. Konkurs oraz towarzysząca mu zabawa rozpoczną się o 11.00 – już w najbliższą niedzielę 21 sierpnia. – Głównymi odbiorcami tego wydarzenia są oczywiście same Koła Gospodyń Wiejskich, ale atrakcje czekają też na mieszkańców miasta, bo będzie można skosztować tradycyjnych potraw, będzie można pooglądać artystyczne dokonania zespołów ludowych KGW, będą również stoiska naszych regionalnych twórców z rękodziełem i produktami lokalnymi, takimi, jak na przykład miód – zachęca do udziału w wydarzeniu Bożena Arabasz z Miejskiego Centrum Kultury, które jest partnerem organizatora, Lokalnej Organizacji Turystycznej Integra. – Te konkursy odbywają się we wszystkich województwach. Jury wybiera zwycięzców, którzy przechodzą do finału w Warszawie. Finałowe zmagania odbędą się 1 października – dodaje.

W ubiegłym roku wyróżnienie w całym konkursie za Zalewajkę Świętokrzyską zgarnęło Koło Gospodyń Wiejskich ze Skarżyska Kościelnego, a w ramach festiwalu odbywają się też wybory Miss Wdzięku. Na scenie rozstawionej w pobliżu molo wystąpią nie tylko zespoły ludowe, ale także ostrowieckie 'Pandorki” oraz zespół Horyzonty.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia