Spada bezrobocie w województwie świętokrzyskim

W lipcu o nieco ponad 18 procent spadło rok do roku bezrobocie w województwie świętokrzyskim. Bezrobocie w lipcu spadło w ośmiu powiatach, procentowo najwięcej w samych Kielcach o 5,2 procent, powiecie włoszczowskim – 4,6 procent. Kolejny jest kazimierski, gdzie spadek wynosi – 2 proc.

W sumie w całym województwie zarejestrowanych na koniec miesiąca było 33.547 osób.
Stopa bezrobocia dla województwa utrzymała się na niezmienionym poziomie z czerwca i wyniosła 6,5 procent.
W urzędach pracy na bezrobotnych oczekuje ponad 1900 ofert pracy. Najbardziej poszukiwani są pracownicy produkcyjni w przetwórstwie przemysłowym i spożywczym, pracownicy budowlani, monterzy i operatorzy maszyn i urządzeń, specjaliści technologii wykończeniowych, kierowcy samochodów ciężarowych, przedstawiciele zawodów medycznych oraz specjaliści IT
– Gwarancją zatrudnienia pozostaje więc odpowiednio wybrany kierunek rozwoju zawodowego, a urzędy oferują osobom poszukującym pracy możliwość przekwalifikowania się lub podniesienia kwalifikacji zawodowych – można przeczytać w raporcie Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Od początku roku z różnych form aktywizacji zawodowej skorzystało niemal 10 tysięcy mieszkańców województwa świętokrzyskiego.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia