KSZO 1929 Ostrowiec podpisał umowę o współpracy z ostrowieckim SMSem

Od dziś Szkoła Mistrzostwa Sportowego oficjalnie współpracuje z Klubem KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Umowę podpisała dyrektor Anna Trojanowska i prezes Piotr Chorab.

Porozumienie dotyczy nie tylko uczniów liceum, ale także szkoły podstawowej, którzy chcą trenować w klubie.
-Uczniowie uczyć się będą w oddziałach od klas 6, aż do ostatniej klasy liceum. My jako szkoła jesteśmy zobowiązani do dostosowania planu zajęć dydaktycznych do planów treningowych i wyjazdów. Będziemy także współpracowali z klubem KSZO pod kątem doboru kadry – tłumaczy dyrektor Trojanowska.
W praktyce ma to wyglądać w ten sposób, że nauczyciele w czasie rozgrywek sportowych, czy czasu intensywnych treningów będą elastycznie podchodzić do obowiązków uczniów, a z drugiej strony klub, planując treningi będzie brał pod uwagę czas klasyfikacji do kolejnej klasy, czy egzaminy.
– To kolejny krok w stronę ustabilizowania sytuacji szkoleniowej. My dzięki temu całą młodzież w wyższych kategoriach wiekowych zabieramy do nas. Dzielimy ich na grupy zaawansowane i średniozaawansowane i mamy lepsze możliwości pod kątem ich szkolenia. – podkreślał prezes Chorab.
Uczniowie SMSu, którzy obecnie grają w zespole KSZO mówią, że takie formalne porozumienie na pewno pomoże im w pogodzeniu nauki i treningów.
Przypomnijmy, że w SMS-ie oprócz normalnej nauki prowadzone jest szkolenie sportowe m.in. w piłce siatkowej, piłce ręcznej, pływaniu oraz piłce wodnej.

/bart/

Ważne wydarzenia