W Sarnówku Dużym powstało boisko do siatkówki i tenisa ziemnego

Zaledwie w czerwcu zostało oddane Centrum Rekreacyjno – Sportowe w Sarnówku Dużym, a już miesiąc później rozbudowano je o dodatkowe boisko.

– Mieliśmy obok obiektu wyasfaltowany plac, który – po rozmowie z sołtysem Sarnówka Dużego – postanowiliśmy wykorzystać na dodatkowe boisko do piłki siatkowej – mówi Robert Burda, kierownik referatu obywatelsko- gospodarczego Urzędu Gminy Bodzechów. A ponieważ okazało się, że w okolicy nie brakuje miłośników tenisa ziemnego to wyrysowano na nim także boisko do tenisa. Obok znajduje się również pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej.
na terenie Centrum Rekreacyjno – Sportowego mieszkańcy Sarnówka Dużego mogą zrobić grilla, bo jest przygotowane specjalne palenisko, można też rozpalić ognisko. Gmina przygotowuje dalszą rozbudowę obiektu. – W niedalekiej przyszłości, myślę że początek przyszłego roku to bardzo realny termin, planujemy wybudowanie tam zadaszonych altanek z ławami, może pojawią się nowe nasadzenia. Chcemy żeby to było miejsce nie tylko dla aktywności sportowych, ale także relaksu, odpoczynku, towarzyskich i sąsiedzkich spotkań – podkreśla kierownik Burda. I dodaje, że miejsce jest co prawda nieco na uboczu miejscowości, ale to jest jego zaleta. – Położone jest nieco dalej od głównej drogi i w związku z tym jest tam bezpiecznie, cicho i spokojnie – zaznacza.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia