Mikrogranty dla organizacji pozarządowych

9 organizacji pozarządowych podpisało dziś z Lokalną Grupą Działania 'Krzemienny Krąg’ umowy na dofinansowania w wysokości 5 tysięcy złotych.

Jarosław Kuba, prezes Krzemiennego Kręgu tłumaczy, że wsparcie kierowane było do organizacji, które chcą się ekonomizować. Co to oznacza?
– Chcę stawiać na to, aby ich organizacja nie tylko funkcjonowała w oparciu o składki czy dotacje, ale także wprowadzała towary i usługi na rynek. Takie działanie uniezależni organizacje od trybu konkursowego różnego rodzajów środków, które mogą pozyskać – wyjaśnia.
Tomasz Dublasiewicz ze stowarzyszenia 'Ostrowieckie foczki i morsy’ mówił, że pozyskane pieniądze przeznaczą na adaptację pomieszczenia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego 'Gutwin’.
– Chce zorganizować miejsce, gdzie będzie mogli się rozwijać, spotykać. Chcemy też zainwestować w naszą wizualizację, abyśmy byli bardziej widoczni. Chodzi o koszulki czy flagi, które na przykład podczas wyjazdów będą nas lepiej identyfikować – tłumaczył.
Paulina Wabik, prezes stowarzyszenia 'Pozytywnie zakręceni’ chce aby jej organizacja rozpoczęła organizowanie płatnych lekcji języka migowego. Tłumaczy, że jest na to bardzo duże zapotrzebowanie.
– Prowadziliśmy działania wśród dzieciaków przedszkolnych i dzieci są bardzo chętne do tego typu nauki. Mieliśmy też takie działania wśród dorosłych, którzy są bardzo chętni aby zapoznawać się z językiem migowym i kulturą osób głuchych – podkreślała.
Stowarzyszenie wyda pozyskane środki na zakup pomocy dydaktycznych, wynajem sali lekcyjnej oraz zakup gier wspomagających naukę języka migowego.

/bart/

Ważne wydarzenia