Duże zainteresowanie stażami w powiecie ostrowieckim

Aż 572 osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim skorzystało w tym roku z pracy subsydiowanej, a więc częściowo finansowanej z budżetu państwa w ramach staży, robót publicznych, dotacji na utworzenie stanowiska pracy i założenie własnej działalności gospodarczej.

– To najwięcej w województwie – podkreśla dyrektor Małgorzata Stafijowska. I dodaje, że kolejny rok z rzędu ostrowiecki PUP przoduje w takiej formie pośrednictwa pracy. – To nie tylko dobra praca urzędu, ale przede wszystkim dobra współpraca z przedsiębiorcami z powiatu ostrowieckiego. W samych pracach interwencyjnych bierze udział 176 osób. Mają one podpisaną normalną umowę o pracę i zatrudnienie na minimum 8 miesięcy. W ramach robót publicznych zatrudnienie znalazło 147 osób, z dofinansowania na działalność gospodarczą skorzystało 87 mieszkańców powiatu. Z funduszu doposażenia do stanowiska pracy zatrudnienie znalazło kolejne 60 osób – wylicza dyrektor Stafijowska.
Liczba ta – 572 osób, które otrzymały wsparcie w zatrudnieniu i zostały tym samym wyrejestrowane z urzędu ma wpływ na spadającą stopę bezrobocia, która w kraju, ale też w regionie i powiecie jest najniższa od 1990 roku. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny. W czerwcu stopa bezrobocia spadła w kraju do 4,9 procenta, a w powiecie ostrowieckim do 7,9 procenta. Na koniec czerwca poprzedniego roku w rejestrach bezrobotnych ostrowieckiego urzędu było 3 846, a obecnie jest ich o ponad 1 tysiąc mniej – 2798.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia