Żywy Znak Polski Walczącej dla upamiętnienia Powstańców Warszawskich

W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

W Ostrowcu, jak co roku z inicjatywy stowarzyszenia 'Ostrowieccy Patrioci’ utworzony na Rynku – w godzinie 'W’ – zostanie Żywy Znak Polski Walczącej. Organizatorzy proszą o pojawienie się na Rynku wcześniej, tak, żeby był czas na ustawienie wszystkich uczestników. Godzina 'W’ to oczywiście godzina wybuchu Powstania Warszawskiego – czyli godzina 17.00. W całym kraju, także w Ostrowcu zawyją wtedy syreny alarmowe.
Dzień wcześniej, w niedzielę 31 lipca, Ostrowieccy Patrioci zapraszają z kolei do udziału w akcji 'Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”. Krew, dzięki wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie można oddawać w godzinach 10-14 w Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu.
A w poniedziałek, 1 sierpnia uczczenie Powstańców Warszawskich nie zakończy się na Rynku. O 18.00 ostrowieckie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zaprasza na mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kolegiacie św. Michała Archanioła, a tuż po niej – pod pomnikiem Żołnierzy AK Ostrowca i Ziemi Opatowskiej złożone zostaną wiązanki kwiatów .

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia