7xToborowicz oraz szklane prace Marzeny Wilk w BWA. Wernisaż już w piątek

Dwie wystawy '7xToborowicz’ oraz 'Malarstwo, rzeźba i szkło’ Marzeny Wilk od piątku będzie można oglądać w ostrowieckiej galerii Biura Wystaw Artystycznych. Wernisaż zaplanowano na 18.00.

– 7 razy Toborowicz to prezentacja artystycznej rodziny Toborowiczów, na którą składają się rzeźby nestora rodu, Antoniego Toborowicza, a uzupełniają ją prace trzech córek, dwóch wnuków i zięcia jednej z córek – mówi Justyna Łada, dyrektor BWA. – Główną oś stanowią rzeźby Antoniego Toborowicza, artysty działającego na pograniczu sztuki wyższej i sztuki ludowej. To rzeźby inne, ciekawe, nieco fantastyczne, które przenoszą nas w świat wyobraźni. Myślę, że podkreśli te wrażenia także przygotowana przez nas aranżacja – dodaje.

Dolną salę galerii wypełnią szklane rzeźby i obrazy Marzeny Wilk, która następnego dnia, w sobotę o 11.00 oprowadzi zainteresowanych odbiorców po swojej wystawie. – To, co chcemy zaproponować na sierpień, bo wernisaż jest tylko otwarcie, to oprowadzanie po wystawach oraz szereg warsztatów, głównie dla najmłodszych mieszkańców, tak, żeby zagospodarować im czas

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia