Będzie się działo! W Chocimowie powstaje Uniwersytet Ludowy

W niedzielę 31 lipca z pompą zostanie zainaugurowana działalność Uniwersytetu Ludowego w Chocimowie. W programie wiele atrakcji.

Uroczystości odbędą się na terenie parku podworskiego. – Po oficjalnym otwarciu wystąpi ludowy zespół Chocimowianie. Nasi aktorzy przedstawią takie dworskie scenki. Zaprosimy też do sali kominkowej dworku na koncert fortepianowy w wykonaniu Anety Aszlar i Eryka Parchańskiego. Zachwyceni będą sympatycy programu 'The Voice Senior”, bo zaśpiewa , finalistka tego programu – opowiada Barbara Domagała, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów.
Dla mieszkańców zagra na zakończenie Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich, przewidziana jest potańcówka, a także 'coś na ząb’, czyli lokalne smakołyki od pań z Kół Gospodyń Wiejskich, miedzy innymi słynne już kasza po chocimowsku i pierogi chocimowskie.

Inaugurowana działalność 'Uniwersytetu Ludowego w chocimowskim dworku’ wpisuje się w projekt, jaki od ubiegłego roku prowadzi z pomocą kunowskiego samorządu Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów. Dzięki pozyskanym funduszom z Narodowego Instytutu Wolności w wysokości ponad 940 tysięcy złotych wyremontowali i wyposażyli też część pomieszczenia XIX-wiecznego dworku Ośniałowskich. Planują dla mieszkańców organizację szeregu szkoleń, warsztatów i spotkań. – Spektrum szkoleń jest bardzo rozległe. W chocimowskim parku poprowadzimy szkolenia ruchowe, na przykład zajęcia jogi. Będą szkolenia dotyczące kulinariów, czyli tradycyjnych potraw, ziół. Już prowadzimy i będziemy kontynuować warsztaty pt. 'Twórz i zarabiaj” dla rękodzielników. Będziemy uczyć jak sprzedawać własne produkty ekologiczne, na przykład dżemy, sery. Będą szkolenia dla liderów, czyli organizatorów lokalnych społeczności. Każdy, kto ma skończone 18 lat będzie mógł bezpłatnie skorzystać z tych szkoleń – podkreśla prezes Domagała. Stowarzyszenie, wspólnie z lokalnym samorządem, planuje też organizację wydarzeń kulturalnych w dworku Ośniałowskich. – Chcemy, żeby to miejsce tętniło życiem – dodaje.

Uroczystość otwarcia Uniwersytetu Ludowego w Chocimowie rozpocznie się 31 lipca o 15.00. Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia