Powiększyła się rodzina bocianów w Nietulisku Dużym

źródło zdjęcia: Gmina Kunów

Rodzina bocianów z Nietuliska Dużego w gminie Kunów, którą można podglądać dzięki zainstalowanej w kwietniu przy gnieździe kamerce, powiększyła się. Bociani rodzice doczekali się trójki potomstwa.

– Mieszkańcy są szczęśliwi, szczególnie Ci, którzy mieszkają przy gnieździe. Te trzy bociany są piękne, dorodne i obecnie uczą się latać pod okiem swoich rodziców. Trenują do odlotów – opowiada Lech Łodej, burmistrz Kunowa.
Dodaje, że pomysł zainstalowania przy gnieździe kamerki był strzałem w dziesiątkę, a w ostatnim czasie gmina wysłała pismo do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, aby obraz udostępniony został w ogólnopolskiej sieci obserwacji ptaków.
– Być może naszymi bocianami zainteresują się naukowcy? – zastanawia się burmistrz Łodej i podkreśla, że już teraz z obrazu z kamerki korzystają między innymi uczniowie placówek oświatowych w Kunowie i nie tylko.
Warto dodać, że kamerka została zamontowana w odpowiedniej odległości, aby ptakom nie przeszkadzać i dodaje, że urządzenie działa także w podczerwieni, dzięki czemu obserwacje można prowadzić zarówno w dzień jak i w nocy.
Link do relacji na żywo umieszczony został na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia