Finisaż na zakończenie wystawy 'Wielowymiarowość” w BWA

Jeszcze do piątku 22 lipca można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych wystawę 'Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego. Galeria zaprasza na zwiedzanie indywidualne oraz grupy zorganizowane na zwiedzanie z oprowadzaniem. A w piątek na finisaż.

– Jeśli będzie taka potrzeba, to oczywiście oprowadzę po wystawie, ale wymyśliliśmy, że przygotuję na zakończenie tej wystawy taki mały wykład poświęcony nie tyle mojej działalności, co temu, jak ja rozumiem sztukę współczesną, do czego służy, jak się łączy z fizyką kwantową, z archeologią i tym, co mówi biologia o człowieku – zapowiada Piotr Lutyński. – Sztuka jest czymś, co nie istnieje, a jednocześnie jest. Jest bardzo rzadka we wszechświecie, stanowi 4 procent materii. To jest język, który pomaga pełniej zrozumieć świat – dodaje.

Finisaż w piątek 22 lipca rozpocznie się nieco później niż zwykle – o 19.00.
Galeria już też przygotowuje kolejną ekspozycję, a właściwie dwie. – Trzy sale na górze zajmie artystyczna rodzina Toborowiczów, siedem osób skupionych wokół nestora rodu Antoniego Toborowicza, i to jego rzeźby wykonane z drewnie będą osią wystawy. Dolną przestrzeń oddamy panie Marzenie Wilk, która otworzy przed nami swój magiczny świat i pokaże między innymi swoje rzeźby ze szkła – zapowiada Justyna Łada, dyrektor BWA. Tym wystawom w sierpniu również towarzyszyć będą warsztaty i zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia