Jak się robi propagandę. Uczą działacze PiS

Rząd PiS rozdzielił fundusze z Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich, a działacze tej partii – z tej okazji – robią wielokrotne uroczystości.

Do gmin województwa świętokrzyskiego trafi 150 milionów złotych. Z powiatu ostrowieckiego dotacje do projektów otrzymają trzy gminy: Bodzechów, Ćmielów i Waśniów. Przedstawicieli tych samorządów do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach po odbiór promes zaprosiła m.in. posłanka Agata Wojtyszek, która jest pełnomocniczką PiS-u na północy województwa. – Wszystkie wnioski, które otrzymały wsparcie będą dofinansowane w 98 procentach. To wyjątkowy program, bo samorządy do swoich inwestycji z własnych budżetów będą musiały dołożyć tylko 2 proc. wartości zadania – mówi posłanka. Z wyników konkursu cieszy się Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, bo rewitalizacji dzięki funduszom dla gmin popegeerowskich doczeka się tamtejszy stadion. – To kwota niebagatelna, bo prawie 3 miliony złotych i przy niewielkim wkładzie finansowym gminy możemy zrealizować kolejne przedsięwzięcie, które zmienia naszą gminę, nasz Ćmielów – podkreśla.
I to w Ćmielowie, ogłoszona dziś w Kielcach informacja o wynikach rządowego konkursu, ogłoszona zostanie raz jeszcze. Potwierdza to burmistrz Suska, która dziś (czwartek) była w związku z tym w Kielcach. Tym razem zapraszał ją poseł z Ostrowca Andrzej Kryj. – Poseł Kryj zadzwonił do mnie i zaprosił mnie na godz. 9.30 pod tężnię w Ćmielowie, żeby przekazać te informacje – mówi.
Poseł Kryj w rozmowie z nami około godz. 12 tłumaczył, że konferencję w tym temacie w Ćmielowie organizuje ze względu na… lokalnych dziennikarzy. Żeby nie musieli jechać do Kielc. Pytany, co na niej ogłosi, jakie projekty dostały dofinansowanie przyznał, że… jeszcze nie wie, bo konferencja w Kielcach jest dopiero o 13 i dopiero po niej się dowie. – Jutro to będzie taka zwykła konferencja prasowa, ta dzisiejsza w Kielcach ma charakter wojewódzki – zastrzegał. Dlaczego zatem na konferencję prasową ponownie zapraszał samorządowców – nie wiadomo. Wiadomo za to, że w konferencji w Ćmielowie, podobnie jak w Kielcach, weźmie udział senator Jarosław Rusiecki.
– Nie będę tego komentowała. Dziś na spotkaniu w Kielcach pan senator Rusiecki był i jeżeli chce tę informację raz jeszcze przekazać to przecież nikt mu tego nie zabroni – zaznacza posłanka Wojtyszek, która mimo, że jest partyjną szefową PiS w okręgu Ostrowiec nie została o konferencji w Ćmielowie poinformowana i nie została na nią zaproszona. – Pierwsze słyszę od pani redaktor, a w zasadzie to ledwie parę minut wcześniej od pani burmistrz Ćmielowa usłyszałam, że taka konferencja będzie miała miejsce. Ale myślę, że dziś państwo otrzymali już wszystkie informacje – podkreśla posłanka Wojtyszek. I dodaje, że cieszy ją sukces gmin Ćmielów i Waśniów, bo – jak podkreśla – osobiście je wspierała w tym konkursie.
/mag/

PROJEKTY GMIN BODZECHÓW, WAŚNIÓW, ĆMIELÓW
Bodzechów – Budowa centrum sportowo – rekreacyjnego wraz ze świetlicą wiejską w miejscowości Sudół
Waśniów – Budowa odnawialnych źródeł energii dla budynków użyteczności publicznej na terenie gminy oraz modernizacja obejmująca przebudowę drogi w miejscowości Wronów
Ćmielów – Modernizacja centrum sportowo – rekreacyjnego – stadion Leśny

Podziel się

Ważne wydarzenia