W Ostrowcu rusza Klub Młodego Odkrywcy

Jutro, czyli we wtorek 12lipca rozpoczynają się wakacyjne warsztaty w ramach Klubu Młodego Odkrywcy przy Miejskim Centrum Kultury. Zajęcia są kierowane do dzieci w wieku od dziesięciu lat. Uwaga! Obowiązują zapisy.

Warsztaty w ramach Klubu Młodego Odkrywcy poprowadzą nauczyciele Technikum nr 3, czyli dawnego THM-u, Robert Mysłek i Radosław Moskal, którzy wcześniej brali udział w szkoleniu w Centrum Nauki Kopernik. Placówka ta jest koordynatorem projektu. -To było prawie dziesięciogodzinne szkolenie podczas którego pokazano nam, jakie doświadczenia, eksperymenty możemy prowadzić z różnymi grupami wiekowymi. Bardzo fajne jest to, że młodzież sama może proponować eksperymenty, które później wykonujemy, a to rozwija ciekawość i pokazuje drogi dochodzenia do odpowiedzi na pojawiające się pytania – opowiada Radosław Moskal. Podkreśla, że będą to proste eksperymenty z użyciem dostępnych w każdym domu narzędzi i łatwych do kupienia materiałów. Zapewnia też, że przekazując porcję wiedzy z dziedziny fizyki czy chemii zadbają też o dobrą zabawę.

W lipcu zaplanowano trzy spotkania w ramach Klubu Młodego Odkrywcy. Odbędą się na terenie Ostrowieckiego Browaru Kultury jutro w godzinach 11-13, a także 19 i 26 lipca. Obowiązują zapisy – osobiste lub telefoniczne w recepcji OBK.
W niedalekiej przyszłości Klub Młodego Odkrywcy przeniesie się do swojego docelowego miejsca – czyli Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności – w skrócie SOWA – która powstaje w remontowanym Zakładowym Domu Kultury przy Alei 3 Maja. – Sama SOWA jest podzielona na dwie strefy. Jedna z nich to są urządzenia wykonywane i testowane w Centrum Nauki Kopernik specjalnie dla takich stref, które powstają w całej Polsce. Druga to majstrownia, czyli przestrzeń z dużym stołem, gdzie będą przeprowadzane w przyszłości eksperymenty w ramach właśnie Klubu Młodego Odkrywcy – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
SOWA zostanie otwarta zaraz po zakończeniu przebudowy całego budynku, co powinno nastąpić jesienią tego roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia