Nie było chętnego na opracowanie dokumentacji przebudowy budynku na Osadowej

Samorządom coraz trudniej realizować inwestycje. Do ogłoszonego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy starego budynku przy ulicy Osadowej pod mieszkania komunalne nie przystąpiła ani jedna firma.

– Duże biura architektoniczne niekoniecznie są zainteresowane małymi zleceniami, jak nasze, gdyż jest to tylko jeden budynek. Coraz więcej projektantów jest zaangażowanych w różne projekty i nie mają czasu, mimo, że na realizację tego zamówienia przewidzieliśmy prawie rok czasu – mówi Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Powodem braku zainteresowania, jak dodaje, może być też fakt, że budynek znajduje się w gminnej ewidencji zabytków i jego przyszła elewacja powinna odpowiadać tej historycznej. Przypomnę, że kompleks budynków na Osadowej należał kiedyś do Cukrowni Częstocice.

Samorząd ogłosi teraz nowych przetarg, ale chcą też dotrzeć z informacją o ofercie do większej liczby firm. – Będziemy szukać wykonawców projektów budowlanych również poprzez izby inżynierskie i zawiadamiać je o ogłaszanych zleceniach. Mam nadzieję, że dzięki temu uda się znaleźć projektantów – zaznacza wiceprezydent Smoliński.

W połowie lipca do użytku oddany zostanie pierwszy wyremontowany budynek z kompleksu przy ulicy Osadowej z ośmioma mieszkaniami socjalnymi. A do remontu szykowany będzie jeszcze jeden budynek, który jest obecnie częściowo zamieszkały.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia