Sąsiedzki piknik na Gutwinie w ramach organizowania społeczności lokalnej

Specjalny zespół z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od marca pracuje na terenie osiedla socjalnego na Gutwinie, u zbiegu ulic Siennieńskiej i Rzeczki, organizując tam społeczność lokalną. – Ta praca przynosi świetne efekty – mówi Katarzyna Kozińska z tego zespołu.

– Mieszkańcy coraz częściej się organizują rozmawiają ze sobą, ustalają pewne zasady, na przykład według których będą dzielić się obowiązkami, rozmawiają z nami i wspólnie rozwiązujemy problemy. Dużo się zmieniło wśród dzieci i młodzieży, dla których w założonej świetlicy organizujemy spotkania i organizujemy czas, który mogą spędzać kreatywnie i pożytecznie – podkreśla.

Mieszkańcy tego osiedla, jutra 6 lipca zapraszają wszystkich sąsiadów – tych bliższych i dalszych – do udziału w pikniku. -Na zaproszonych gości będą czekały różnego rodzaju zabawy, konkursy, ale także wspólne ognisko. Najważniejszym celem jest integracja, spędzenie czasu wspólnie – podkreśla Katarzyna Kozińska. Piknik odbędzie się na zielonym placu pomiędzy blokami socjalnymi na osiedlu. Teren ten przygotowali sami mieszkańcy bloków socjalnych. Jest posprzątany, wykoszony. Przygotowane zostało także duże ognisko. – Ten teren został przygotowany specjalnie na tę okazję, ale w przyszłości będzie służył wielu różnym innym aktywnościom. Planujemy tam utworzyć boisko i zorganizować sąsiedzki turniej gry w piłkę siatkową – zapowiada.

Na terenie osiedla, przy ulicy rzeczki 1 B działa już także Miejsce Aktywności Lokalnej, czyli coś na kształt osiedlowej świetlicy, która ma służyć i już służy mieszkańcom. Katarzyna Kozińska z MOPSu liczy, że będzie ona służyć wszystkim mieszkańcom osiedla. – Jeżeli ktokolwiek ma pomysł na zorganizowanie tam jakiegoś przedsięwzięcia, spotkania, warsztatów, jakiegoś działania, które integruje społeczność, to zapraszamy – podkreśla.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia