PiS podzielił władzę w regionach, ale nad każdym ustanowił nadzorcę

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki i Agata Wojtyszek

Zamiast szesnastu struktur wojewódzkich – 94 okręgi. Komitet Polityczny PiS przychylił się we wtorek do wniosku prezesa o zmianę struktury partii, która od lipca będzie zarządzana przez pełnomocników okręgowych.

W województwie świętokrzyskim powstaną trzy okręgi, a na ich czele staną Krzysztof Lipiec, dotychczasowy szef struktur wojewódzkich, Bartłomiej Dorywalski oraz Agata Wojtyszek, była wojewoda świętokrzyska, obecnie posłanka ze Starachowic i to ona pokieruje okręgiem obejmującym powiat ostrowiecki. – Jakie zadania będą postawione przede mną, pewnie dowiem się podczas spotkania pełnomocników z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Ja do tej pory pracowałam głównie w tej części województwa i teraz do mojej pracy dojdą nie tylko spotkania z mieszkańcami, ale także z działaczami, żeby pobudzić do działania te struktury i żeby nadchodzące wybory były dla Prawa i Sprawiedliwości zwycięskie – zapowiada.

Okręg Ostrowiec obejmie powiaty północnej części województwa, a więc obok ostrowieckiego także skarżyski, starachowicki, opatowski i sandomierski. Jego nowa szefowa kondycji struktur powiatowych oceniać nie chce. – Ja do tej pory trochę inaczej pracowałam, niekoniecznie wewnątrz samych struktur. Dopiero kiedy się zapoznam, kiedy dostanę dokumenty, których jeszcze nie posiadam, a także odbędę pierwsze spotkania, będą mogła ocenić kondycję struktur ostrowieckich i na pewno znajdą się ludzie, którzy zechcą ze mną pracować. Już dostałam telefony od wielu osób z powiatu ostrowieckiego z deklaracjami wsparcia i pomocy – mówi Agata Wojtyszek.

Dotychczasowy szef świętokrzyskiego PiSu Krzysztof Lipiec pokieruje okręgiem Kielce, a Bartłomiej Dorywalski, były wicewojewoda został szefem okręgu południowego.
Władze krajowe partii powołały też 'opiekunów’ województw i w regionie świętokrzyskim został nim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

/mag/

Ważne wydarzenia