Wakacyjne dyżury w przedszkolach po nowemu

Z wakacji cieszą się uczniowie, ale już niekoniecznie pracujący rodzice najmłodszych dzieci, którzy nie mogą przecież ich samych zostawić w domu, a nie zawsze pomóc mogą dziadkowie. Opiekę zapewnią publiczne przedszkola, a jest ich osiem.

W poprzednich latach placówki pełniły kolejno dwutygodniowe dyżury. W tym roku ta opieka będzie prowadzona na nieco innych zasadach. – Zmian dokonaliśmy na wniosek dyrektorów przedszkoli. W lipcu dyżurować będą cztery przedszkola nr 5, 12, 16 i 19 – mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyjaśnia, że wymienione cztery przedszkola będą prowadziły dyżury dla swoich podopiecznych i dzieci z innej, wskazanej placówki. – Przedszkole nr 5 będzie pełniło dyżur dla dzieci z tej placówki oraz z przedszkola nr 21. Przedszkole nr 12 będzie miało dzieci z tego przedszkola i z przedszkola nr 11. Do przedszkola nr 16 będą mogły przychodzić dzieci także z przedszkola nr 7, a do przedszkola nr 19 także dzieci z przedszkola nr 15. W sierpniu dyżury będą z kolei pełniły cztery kolejne przedszkola – wyjaśnia naczelnik Malinowski. W podobnym systemie, jak dodaje, funkcjonować w lipcu będą oddziały zerowe przy szkołach.
Do końca czerwca przedszkola działają normalnie i najlepiej na miejscu pytać o pobyt dziecka w placówce w czasie wakacji.
Zmiany w organizacji wakacyjnych dyżurów zostały wprowadzone na wniosek dyrektorów po konsultacjach z radami rodziców.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia