Ponad 4 tysiące uczniów szkół podstawowych w Ostrowcu rozpoczęło wakacje

źródło zdjęcia: FB Szkoła Podstawowa nr 5

Dziś koniec roku szkolnego. Na terenie gminy Ostrowiec wakacje rozpoczyna dokładnie 4315 uczniów we wszystkich podstawowych szkołach publicznych i niepublicznych.


Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim mówi, że w szkołach prowadzonych przez miasto naukę kończy dokładnie 3567 osób, w tym ponad 600 absolwentów klas ósmych. W szkołach podstawowych niepublicznych naukę kończy 748 uczniów.
-Oczywiście te liczby są dynamiczne, bo uczniowie się zapisują, wypisują ze szkół z różnych względów życiowych. Są to sytuacje oczywiście sporadyczne, ale mają miejsce – podkreśla naczelnik Malinowski.
Ostrowieckie szkoły podstawowe przygotowane są już także na przyjęcie we wrześniu pierwszoklasistów.
– Według naszych informacji na terenie gminy w ośmiu obwodach szkół podstawowych zameldowanych jest 472 kandydatów do szkół podstawowych. To są dane z ewidencji ludności, a czy faktycznie tyle dzieci rozpocznie naukę, przekonamy się 1 września – wyjaśnia.
Jan Bernard Malinowski dodaje, że niestety demografia jest nieubłagana i coraz mniej uczniów zaczyna naukę w ostrowieckich szkołach podstawowych.
– To będzie niedługo bardzo poważny problem i prowadzenie szkół będzie dużym wyzwaniem – dodaje naczelnik Malinowski.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia