MOSIR ustalił nowe, obniżone ceny biletów na letnie baseny na Rawszczyźnie

Dwadzieścia złotych za całodzienny bilet normalny i szesnaście złotych za bilet ulgowy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ustalił – po wczorajszej zapowiedzi prezydenta – nowe, obniżone ceny biletów na otwarte baseny na Rawszczyźnie. Będą obowiązywały od najbliższego poniedziałku.

– Zmieniamy ceny biletów, ale z zachowaniem tańszego biletu po godzinie 16.00, bo ta oferta została dobrze przyjęta przez mieszkańców. Bilet normalny po godzinie 16.00 będzie kosztował 13 złotych, a bilet ulgowy po godzinie 16.00 będzie kosztował 10 złotych – mówi Piotr Węglewicz, dyrektor MOSIRu.

Ceny biletów na ten rok pierwotnie zostały ustalone na wyższym poziomie 25 i 19 złotych za odpowiednio bilet normalny i ulgowy na tygodniu oraz 29 i 24 złotych w weekendy. Droższe miały być też nowe bilety wstępu na basen dla osób, które z obiektu chcą korzystać od 16.00 do zamknięcia o 20.00. – Proponując cennik na bieżący rok kierowałem się trzema kwestiami. Pierwsza to niesamowita inflacja, a więc szybujące ceny energii, kosztów wynagrodzeń związanych z podnoszonymi minimalnymi pensjami. Po drugie, po ostatnich dwóch latach funkcjonowania obiektu z przerwą technologiczną spowodowaną covid-19 i obostrzeniami, teraz wróciliśmy do udostępniania obiektu na cały dzień, bez przerwy sanitarnej. Trzecia kwestia to ceny w regionie. Jedyny basen zewnętrzny, jaki może się z nami porównywać, to jest Połaniec i tam bilety kosztują 30 złotych i 22 złote – wyjaśnia dyrektor Węglewicz.

Prezydent Jarosław Górczyński obniżkę cen biletów na letnie baseny zapowiedział w środę podczas sesji Rady Miasta. Argumentował, że to ukłon w stronę mieszkańców, którzy coraz bardziej angażują się w życie samorządu, a miasto stać na pokrycie MOSIRowi mniejszych przychodów, bo gmina nie ma długów i jest w dobrej kondycji finansowej. – Chcę w ten sposób podziękować za współpracę naszym mieszkańcom, za zgłaszane licznie propozycje. To jest ukłon w stronę mieszkańców – mówił

W najbliższy weekend jeszcze będzie obowiązywał stary cennik z wyższymi cenami.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia