Dziś starosta Marzena Dębniak wręczyła najzdolniejszym uczniom stypendia

10 najlepszych uczniów i uczennic ostrowieckich szkół średnich otrzymało dziś stypendia starosty ostrowieckiego. Kwota jest niemała, bo to jednorazowy zastrzyk gotówki w wysokości 3000 zł.


Starosta Marzena Dębniak podkreślała, że oświata jest jej szczególnie bliska, a uzdolnionych uczniów trzeba wyróżniać.
– Mamy wspaniałą, uzdolnioną młodzież, pełną ambicji, zapału. Część z tych osób ma już indeksy na wyższe uczelnie.  W tym roku stypendia są wyższe o 50 procent w stosunku do ubiegłego roku – mówiła
Przed uroczystością udało nam się porozmawiać między innymi z Kingą z II Liceum Ogólnokształcącego Joachima Chreptowicza i Oliwią z Zespołu Szkół nr 3, czyli dawnego THMu, które zdradziły nam za co otrzymały stypendia.
– Była laureatką olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, otrzymałam wyróżnienie w ogólnoeuropejskim konkursie tłumaczy, a także brałam udział w licznych konkursach matematycznych – mówiła Kinga.
– Jest to nagroda za czas jaki poświęciłam nauce, a nie będę ukrywała, że dużo czasu spędziłam ucząc się. Przede wszystkim brałam udział w olimpiadach logistycznych, w Gdyni zajęłam 2. miejsce, byłam także finalistką olimpiady we Wrocławiu – mówiła Oliwia.
A na co przeznaczą pieniądze? Nie mają jeszcze sprecyzowanych planów, bo o stypendiach dowiedziały się w poniedziałek.
Podczas dzisiejszej uroczystości starosta Dębniak 22 uczniom wręczyła także wyróżnienia za osiągnięcia w nauce.
Jedną z takich uczennic była Julia Orczyk ze Staszica, która została laureatką Olimpiady Wiedzy o Mediach, ale nie tylko…
– Działam w Telewizji Staszic, odnosimy tam różne sukcesy. Uczę się także bardzo dobrze, co roku mam czerwony pasek – mówiła.
Julia liczy, że w przyszłym roku uda jej się zdobyć także stypendium.
A wszystkim wyróżnionym dziś uczniom serdecznie gratulujemy!

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia