Trwa rekrutacja do szkół średnich. Wiemy, które klasy cieszą się największym zainteresowaniem

Ponad 1300 uczniów ubiega się o przyjęcie do publicznych szkół średnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Licea wybrało ponad 600 osób, technika ponad 500, a szkoły branżowe tylko nieco ponad 120 osób.

– Największym zainteresowaniem cieszy się klasa lingwistyczno – turystyczno – psychologiczna w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Władysława Broniewskiego. Aplikuje do niej ponad 100 osób. 68 osób ubiega się o przyjęcie do klasy społeczno – psychologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica. Klasę Cyber.Mil w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Joachima Chreptowicza, gdzie jest tylko 15 miejsc, wskazało z kolei 30 absolwentów szkół podstawowych – mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W technikach, jak wylicza, największym zainteresowaniem cieszy się klasa informatyczna w Zespole Szkół nr 3, czyli dawnym THM, gdzie o miejsce stara się ponad 60 osób, oraz klasa technik-logistyk i technik programista. Najwięcej miejsc wolnych jest w szkołach branżowych, czyli dawnych zawodowych.
– Czekamy teraz na dostarczanie świadectw, wyników egzaminów przez uczniów. Komisje będą pracowały do 14 lipca i około 20 lipca podamy listę osób zakwalifikowanych do poszczególnych klas – przypomina naczelnik Łata. Nie wyklucza, że powiat może zwiększyć liczbę oddziałów najpopularniejszych klas, tak, żeby dać szansę rozpoczęcia w nich nauki możliwie dużej liczbie młodzieży. – Wszystko zależy od wyników z rekrutacji, czyli punktacji ze świadectwa i egzaminów. Jeżeli różnice nie będą duże i uczniowie potwierdzą wolę nauki w tej klasie, to będziemy się zastanawiać nad dublowaniem niektórych klas – dodaje.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia