1000 spotkań z mieszkańcami. Posłowie Koalicji Obywatelskiej objeżdżają Polskę, wczoraj byli w Ostrowcu i Starachowicach

źródło zdjęcia: FB Marzena Okła-Drewnowicz

Politycy i polityczki Platformy Obywatelskiej odbywają w Polsce serię 1000 spotkań z mieszkańcami różnych miejscowości pod hasłem 'POrozmawiajmy. Nie tylko o polityce’.

Ostrowiec Świętokrzyski w ostatnim czasie – o czym informowaliśmy – odwiedził poseł Bartłomiej Sienkiewicz, a w tym tygodniu posłanki Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marzena Okła-Drewnowicz.
-Przede wszystkim zależy nam na spotkaniach z ludźmi, by rozmawiać o rzeczywistych problemach, które ich bezpośrednio dotykają. Po drugie, w sytuacji kiedy PiS dysponuje tubą propagandową w postaci TVPiS, którą finansuje z budżetu Państwa, my nie mamy innego wyjścia i w ten sposób musimy docierać z informacjami i prawdą do swoich wyborców – mówi posłanka Okła – Drewnowicz i dodaje, o czym najczęściej chcą rozmawiać uczestnicy spotkań.
– Przede wszystkim ludzie nas pytają, jak my poradzimy sobie po odsunięciu PiSu od władzy, żeby naprawić tę Polskę. Ludzie mają świadomość w jakiej sytuacji są finanse Państwa, są przerażeni tym, że długi zaciągnięte przez PiS będą spłacać pokolenia – mówi.
Posłanka Okła-Drewnowicz twierdzi, że Platforma Obywatelska ma recepty na nadchodzące trudne czasy. Wśród propozycji ugrupowania jest m.in. zamrożenie stóp procentowych do poziomu z grudnia ubiegłego roku oraz zaproponowanie obligacji jako skutecznej formy oszczędności. Posłanka PO dodaje, że ugrupowania opozycyjne są jedynym gwarantem otrzymania środków z Unii Europejskiej na odbudowę kraju.
Wczoraj oprócz Ostrowca, posłanki spotkały się z mieszkańcami Starachowic. W przyszłym tygodniu posłowie spotykać się będą między innymi z mieszkańcami Sandomierza i Buska-Zdroju.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia