Trwają konkursy na dyrektorów siedmiu placówek oświatowych zarządzanych przez powiat

Powiat ostrowiecki rozstrzyga właśnie konkursy na dyrektorów siedmiu placówek oświatowych. Zmiana może nastąpić w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Dziś komisja konkursowa przesłuchuje chętnych do objęcia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 1 czyli Ekonomika, Zespołu Szkół nr 2, czyli Budowlanki, I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Jutro z kolei rozstrzygane będą konkursy w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, Zespole Szkół Specjalnych oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. – Komisja pracuje dwutorowo. W pierwszej kolejności sprawdza dokumenty przygotowane przez kandydatów i ich zgodność z wymaganiami konkursowymi, a w drugiej części kandydaci dokonują prezentacji i przedstawiają koncepcję pracy szkoły. Komisja później wybranego kandydata rekomenduje do zatwierdzenia zarządowi powiatu – mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego.
Do konkursu, jak dodaje, zgłosili się obecni dyrektorzy szkół i w większości nie mają kontrkandydatów. Wyjątkiem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, gdzie o stanowisko dyrektora ubiega się kilka osób.
Kadencje dyrektorom wspomnianych siedmiu placówek i szkół upływają z końcem sierpnia. Zwykle są pięcioletnie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia